top of page
img_cz-10.jpg

CZ-10

Doskonała równowaga tonalna i wygoda użytkowania


Pełna swoboda przestrzenna

Swobodne pole dźwiękowe

Crosszone CZ-10 to słuchawki, które dzięki unikalnym autorskim rozwiązaniom pozwalają na uzyskanie efektu tzw. lokalizacji dźwięków na zewnątrz głowy. W przeciwieństwie do zwykłych słuchawek, cierpiących na problem znany jako „przestrzeń stereo wepchnięta do środka głowy”, CZ-10 dzięki zastosowaniu rezonansu akustycznego ART i komór opóźniających ADC dają słuchaczowi poczucie doskonałej naturalności brzmienia i swobody przestrzennej, znanych z najlepszych kolumn głośnikowych.

img_features01.png

Powlekane berylem membrany o zmodyfikowanym kształcie

Powierzchnia membran głośników bezpośrednich (23 i 35 mm) oraz „odwrotnego” (35 mm) jest powlekana berylem, a mosiężne pierścienie okalające kosze wzmacniają ich strukturę, eliminując niepożądane drgania. Firmowa technologia ART zapewnia pełne pasmo – od samego dołu do góry pasma.

img_features02.png

ART i ADC umożliwiają wykreowanie trzech różnych strumieni dźwiękowych: w każdym z kanałów dwa przetworniki (wysoko- i niskotonowy) generują dźwięk bezpośredni, a trzeci głośnik o średnicy 35 mm przetwarza sygnał kanału przeciwnego. Dwie komory powietrzne transmitują głównie sygnały odbite i odwrócone, pozwalając na uzyskanie odpowiedniego opóźnienia w stosunku do dźwięku bezpośredniego, miksując te strumienie z bezpośrednim i kreując w ten sposób przestrzenne pole dźwiękowe o swobodnych rozmiarach rozpościerających się poza głową słuchacza.

img_features03.png

Dedykowane przewody zapewniają perfekcyjną naturalność i rozdzielczość brzmienia


Akcesoria dostarczane z CZ-10 to dwa zestawy przewodów z miedzi beztlenowej: 1.5-m z wtykiem minijack 3.5 mm i 3.5-m dużym jackiem 6.3 mm, dzięki którym można podłączyć słuchawki do dowolnego przenośnego odtwarzacza lub wzmacniacza stacjonarnego. Przewody mają spiralną strukturę zapobiegającą zakłóceniom. Doskonała separacja obydwu kanałów jest osiągnięta dzięki 8 osobnym żyłom (po 4 w każdym kanale).

img_features04.png

Komfortowa konstrukcja

Mniejsza i lżejsza obudowa – ten sam efekt dźwiękowy.

img_features05.png

Wzmocniony pałąk o zmniejszonym nacisku bocznym


・Perfekcyjna stabilność
・Podpora centralna
・Sprężyny skrętne

 

Duży kąt obrotu ułatwia przechowywanie


Sprężyny skrętne wbudowane w zawiasy po obu stronach zmniejszają boczny nacisk pałąka na głowę, zapewniając komfort słuchania.

Niezmienny, minimalny nacisk poprzeczny


Dzięki gruntownemu przeprojektowaniu układu sprężynowania bocznego i zastosowaniu mechanizmu wykorzystującego większą sztywność pałąka i nacisku sprężyny, uzyskaliśmy komfortowy poziom ścisku bocznego, niezależny od rozmiaru i kształtu głowy słuchacza.
 

Niezmienny, minimalny nacisk poprzeczny

Dzięki gruntownemu przeprojektowaniu układu sprężynowania bocznego i zastosowaniu mechanizmu wykorzystującego większą sztywność pałąka i nacisku sprężyny, uzyskaliśmy komfortowy poziom ścisku bocznego, niezależny od rozmiaru i kształtu głowy słuchacza.

crosszone_wykresy_cz-10.png

Specyfikacja

Typ: zamknięte

Pasmo przenoszenia: 20Hz-40kHz
Skuteczność: 99 dB
Impedancja: 75 Ω
Waga: 385g (bez kabla)
Akcesoria: kabel 3.5m (jack 6.3 mm), kabel 1.5m (jack 3.5 mm), instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

Pliki do pobrania

Instrukcja w języku

Angielskim

pdf_icon_001.png

Instrukcja w języku

Polskim

pdf_icon_001.png

W PRZYGOTOWANIU

bottom of page