top of page
img_cz-1.jpg

CZ-1

Słuchawki jak kolumny


Gwarancja jakości – Made in Japan

Swobodne pole dźwiękowe

Dzięki zastosowaniu autorskich rozwiązań słuchawki Crosszone CZ-1 dają wyjątkowy efekt tzw. zewnętrznej lokalizacji dźwięku. W porównaniu do zwykłych konstrukcji zapewniających odbiór przestrzeni stereo „w środku głowy”, CZ-1 wykorzystują firmowe patenty takie jak ART (technika rezonansu akustycznego) i ADC (opóźniające komory akustyczne), osiągając dzięki temu naturalne i przestrzenne pole dźwiękowe odbierane na zewnątrz głowy. Jest to efekt podobny jak podczas słuchania przy pomocy kolumn stereo.

ART i ADC umożliwiają wykreowanie trzech różnych strumieni akustycznych. Dźwięk bezpośredni w każdym kanale emitują dwa głośniki – wysoko- i niskotonowy. Kolejny głośnik o średnicy 40 mm emituje dźwięk „odwrotny” przeciwnego kanału, natomiast dwie komory powietrzne są odpowiedzialne za odpowiednie ukierunkowanie sygnałów odbitych i odwróconych w fazie, dając w ten sposób opóźnienia. Dźwięk z komory „odwrotnej” i „odbitej” łączy się z bezpośrednim, kreując przestrzenne pole dźwiękowe i scenę o dużej szerokości, ze źródłami pozornymi daleko „poza głową”.

Żeby w pełni wykorzystać efekt sceny „rozpostartej przed słuchaczem”, zalecamy przesunięcie słuchawek maksymalnie do tyłu głowy.
 

img_features01.png

Naturalne brzmienie

Naturalność brzmienia i prawidłowa równowaga tonalna

Membrany głośników emitujących dźwięk bezpośredni są powlekane berylem, a 40-mm przetwornik niskotonowy dysponuje mosiężnym koszem, dzięki czemu brzmienie jest wypełnione od samego dołu pasma

img_features02.png

Dedykowane przewody zapewniają perfekcyjną naturalność i rozdzielczość


W zestawie z CZ-1 znajdują się wysokiej klasy kable, wykonane z miedzi beztlenowej o skręconej strukturze zapobiegającej zakłóceniom. Mają one 8 rdzeni (4 x 2) odseparowanych od wtyku po stronie wzmacniacza, co zapewnia doskonałą separację lewego i prawego kanału. Gniazdo w słuchawkach ma wodoszczelną strukturę, a jakość dźwięku jest uniezależniona od hałasu otoczenia. Przewód można podłączyć do prawego lub lewego kanału – integralność będzie taka sama, a ryzyko zużycia wtyków i gniazd w słuchawkach mniejsze.

img_features04.png

Wygodna konstrukcja

Unikalne trójkątne chassis wynika z trójwymiarowego wewnętrznego rozmieszczenia głośników w każdym z kanałów.

img_features05.png

Solidny pałąk z odlewanego magnezu

Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością na odkształcenia wynikające z długotrwałego użytkowania suchawek.


Zminimalizowany nacisk boczny


Sprężyny skrętne wbudowane w zawiasy po obu stronach wydatnie zmniejszają nacisk na głowę, zapewniając komfort słuchania.

Specyfikacja

Typ: zamknięte, dynamiczne, stereo

Pasmo przenoszenia: 20Hz-40kHz
Skuteczność: 97 dB
Impedancja: 75 Ω
Waga: 485g (bez kabla)
Akcesoria: kabel 3.5m (jack 6.3 mm), kabel 1.5m (jack 3.5 mm), adapter, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

Pliki do pobrania

Instrukcja w języku

Angielskim

pdf_icon_001.png

Instrukcja w języku

Polskim

pdf_icon_001.png

W PRZYGOTOWANIU

bottom of page