top of page
imgcz-8a_001.jpg

CZ-8A

Falowody akustyczne Wavefront Control Guide


W poszukiwaniu dźwiękowej doskonałości

Swobodne pole dźwiękowe

Crosszone CZ-8A to słuchawki o wyjątkowej konstrukcji, zapewniającej efekt lokalizacji źródeł dźwięku na zewnątrz głowy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych słuchawek, w których panoramę stereo słyszymy „w głowie”, CZ-8A wykorzystują technikę rezonansu akustycznego ART i akustyczne komory opóźniające ADC, dające efekt naturalnej swobody przestrzennej pola dźwiękowego. Symulują one efekt fal dźwiękowych dobiegających do uszu słuchacza z kolumn stereo.

Sound-localizationpath-cz8a.jpg

Głośniki gwarantujące naturalne brzmienie i równowagę tonalną

Za dźwięk bezpośredni w każdym kanale odpowiada głośnik niskotonowy o średnicy 40 mm wraz z 23-mm wysokotonowym, a dodatkowy przetwornik 35 mm przetwarza sygnał kanału przeciwnego. Każdy z nich ma membranę powlekaną berylem – co zapewnia perfekcyjnie spójne i gładkie brzmienie – i jest osadzony na mosiężnym pierścieniu pochłaniającym wibracje

Driver-cz-8a.png

Precyzyjniejsza lokalizacja źródeł dzięki kanałom akustycznym Wavefront Control


Słuchawki CZ- 8A wykorzystują zoptymalizowaną technikę rezonansu akustycznego ART, polegającą na sterowaniu czołem fali, z uwzględnieniem minimalizacji kształtu i wielkości uszu słuchacza, dzięki czemu efekt lokalizacji przestrzennej poza głową jest jeszcze bardziej spektakularny. Jako że fale emitowane przez każdy głośnik mają kształt kuli, która wraz ze zwiększeniem przebytej odległości ulega spłaszczeniu, sterowanie kształtem czoła fali pozwala na określenie pozornego kierunku i odległości dźwięku.

W słuchawkach źródło dźwięku znajduje się jednak bardzo blisko i dobiega do ucha w postaci kulistej. W przypadku CZ-8A zaprojektowaliśmy falowody wykorzystujące zasadę działania soczewki akustycznej, opóźniającej dźwięk i zmieniającej kształt czoła fali dosięgającej ucha. Zapewnia to efekt lokalizacji przestrzennej dźwięków poza głową, co daje skuteczniejsze wrażenie naturalności pola akustycznego i obrazu stereo.

crosszone_driver2-cz-8a-800x553.png

Dedykowane przewody zapewniają perfekcyjną naturalność i rozdzielczość brzmienia


Akcesoria przeznaczone do CZ-8A to dwa zestawy przewodów z miedzi beztlenowej: 1.5-m z wtykiem minijack 3.5 mm i 3.5-m dużym jackiem 6.3 mm, dzięki którym można podłączyć słuchawki do dowolnego przenośnego odtwarzacza lub wzmacniacza stacjonarnego. Przewody mają spiralną strukturę zapobiegającą zakłóceniom. Doskonałą separacja obydwu kanałów jest osiągnięta dzięki 8 osobnym żyłom (po 4 w każdym kanale).

img_features04.png

Wygodne nauszniki 3D

Element ten w CZ-8A został zaprojektowany tak, by jego grubość była zróżnicowana z tyłu i z przodu. W połączeniu z profilem obudowy okalającej ucho, nauszniki dopasowują się wygodnie do kształtu głowy, zapewniając dodatkowo niezmienne warunki do reprodukcji niskich tonów.

cover-cz-8a.png

Aluminiowa obudowa zabezpiecza przed hałasem otoczenia, poprawiając słyszalność najdrobniejszych detali


Modele CZ-1 i CZ-10 są wyposażone w komory akustyczne ADC, które opóźniają dźwięk z kanału przeciwnego, umieszczone pod zewnętrzną pokrywą słuchawek. W CZ-8A komory te są umieszczone wewnątrz konstrukcji i zabezpieczone aluminiowymi osłonami. Uzyskane w ten sposób ekranowanie zabezpiecza głośniki przed wpływem szumu elektromagnetycznego, pozwalając na wydobycie brzmienia czystego i bogatego we wszystkie szczegóły.

cover2-cz-8a.png

Specyfikacja

Typ: zamknięte

Pasmo przenoszenia: 20Hz-40kHz
Skuteczność: 100 dB
Impedancja: 75 Ω
Waga: 435g (bez kabla)
Akcesoria: kabel 3.5m (jack 6.3 mm), kabel 1.5m (jack 3.5 mm), instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

Pliki do pobrania

Instrukcja w języku

Angielskim

pdf_icon_001.png

Instrukcja w języku

Polskim

pdf_icon_001.png

W PRZYGOTOWANIU

bottom of page