top of page

O marce Crosszone

Firma Crosszone powstała w Japonii w roku 2016, za sprawą tajwańskiego koncernu Asia Optical Inc., mającego pokaźne doświadczenie w projektowaniu i produkcji urządzeń optycznych. Pierwsze słuchawki Crosszone, model CZ-1, zdobyły bardzo pochlebne opinie branżowych specjalistów oraz samych klientów. Naszym priorytetem jest rozwój nowatorskiej koncepcji znanej z CZ-1, dedykowanej bezkompromisowemu brzmieniu najwyższej klasy.

crosszone_main_banner.jpg

Podziękowania od prezesa firmy

Koncern Asia Optical, będący firmą-matką Crosszone, jest pod moją kuratelą od 40 lat. Specjalizuje się on w produkcji soczewek i innych produktów optycznych, mających zastosowanie w aparatach cyfrowych i laserowych dalmierzach.

 

Przy okazji moich podróży po całym świecie miałem ze sobą słuchawki, by umilać cobie czas muzyką. Jednakże dyskomfort i zmęczenie odczuwalne po każdorazowym długotrwałym użytkowaniu pozostawiało spoty niedosyt. Podzieliłem się z tym problemem z technikiem pewnego słynnego japońskiego producenta sprzętu audio, który od wielu lat współpracuje z Asia Optical, zaznaczając że w moim odczuciu największą wadą słuchawek jest kreowanie obrazu akustycznego w postaci tzw. lokalizacji wewnętrznej – czyli takiej, gdy wszystkie dźwięki są odbierane przez mózg niejako w środku głowy.

 

Moja opinia doprowadziła do pomysłu skonstruowania słuchawek, które rozwiążą problem tego zjawiska. Zatrudniłem więc wspomnianego specjalistę i zarządziłem wykorzystanie do tego projektu naszych maszyn precyzyjnych. Po dwóch latach nieustannych badań przyszedł czas na premierę pionierskich CZ-1.

 

Firma Crosszone powstała, by pokazać światu tak wyjątkowy produkt jak CZ-1, i dać słuchaczom do dyspozycji narzędzie do obioru muzyki z bezkompromisową jakością i wygodą. Zostały one wyprodukowane w ośrodku badawczo-rozwojowym w miejscowości Okaya niedaleko Nagano, regionie znanym z produkcji aparatury precyzyjnej. Crosszone CZ-1 wykorzystują wszystkie nowe technologie dostępne w celu zapewnienia melomanom takiego odbioru muzyki za pomocą słuchawek jak nigdy przedtem.

 

Dziękujemy za wsparcie dla Crosszone!


Z poważaniem


Robert Lai
Prezes zarządu Crosszone Ltd.

bottom of page